Szimbiózis Napok 2017
2017.05.12.-13.
1084 Budapest Auróra u. 11.
Nyitó oldal
Programok
május 12.
péntek
május 13.
szombat
Szervezők
Támogatók
Elérhetőségeink
Szimbiózis Napok 2011 -
szombat
(2011.05.14.)
Nagyterem - Földszint
10:00 -
13:30
Művészetantropológiai szekció
Szalay György (MOME): Az ötlet születése
Bódis Enikő: A szépség és a test antropológiája a modernitásban
Fliegauf Gergely: Szörnyek, mitikus alakok ábrázolása a börtönrajzokon: kísérlet a jelenség megfejtésére
Fiáth Titanilla: „Fogvatartott ruhák szimbolikája” – öltözetek a börtönben
Kovács Réka (MOME): Tárgyszimbolika és brand. A Blundstone bakancs Magyarországon és a világban
Lovas Dávid (MOME): A kortárs magyar politikai művészet hatásmechanizmusa
Soós Kata: Részvételi alapú művek a kortárs képzőművészeti gyakorlatban
Lágler Péter: Művészeti világ(ok) a társadalmi térben
14:00 -
16:30
Fogyatékosság, integráció és társadalom
16:45 -
18:00
A monpa törzs és a Tawang kolostor
18:15 -
19:40
Tanulási zavarok és kultúra
Klubterem - Fölszint
11:00 -
12:00
A hidzsrák
12:15 -
13:45
Zsidó közösségek Európában
14:00 -
15:00
Egy pokoljárás történet Nepálból
15:15 -
16:15
Az önkéntesség egy speciális területe: a hospice
16:30 -
17:15
Kreatív motivációk. A ’80-as években született „kreatívos” fiatalok a munka világában
18:00 -
19:30
Lemuralia – egy római ünnep lakomával
Mozaik terem - Földszint
10:00 -
11:15
„Public Art” filmblokk.
Gépművészet – a Csettegő szépségversenyről (50 p.)
Szabó Ildikó – Tesch Katalin: Re-habilitáció (30 p.)
Németh Róbert: Csocsó (14 p.)
Takács Szilvia: Marcal (20 p.)
11:15 -
11:45
Modern nomádok
11:45 -
12:30
Mexikó színei – „terepmunka-villantások” sok képpel.
13:00 -
15:00
Bevándorlók, menekültek
15:15 -
16:15
Indiai cigányoktól a törzsi politikáig
16:30 -
18:00
Örmény identitások – örmény világok
18:00 -
20:00
Parno Graszt In India
Társalgó - Földszint
10:00 -
20:00
Önkéntesek Élő Könyvtára
12:00 -
18:00
Táblás játékok tanulása
12:00 -
18:00
Vendégeink: Krisna-tudatú Hívők
12:00 -
18:00
Szári: az indiai viselet
19:00 -
22:00
Zenés kávézó
20:00 -
22:00
Népek meséi és mítoszai
Szimbiózis terem - Emelet
10:15 -
11:45
Bemutatkozik a ROKKA: a Roma Kultúra Kutató Antropológusok csoportja
13:45 -
15:15
„Jó gyakorlatok” porondon
15:15 -
15:45
Gyerekszemmel (tárlatvezetés)
15:45 -
17:00
Ásó, kapa, nagyharang – Ároktő (Káva filmklub)
17:30 -
19:00
„Public Art” filmblokk.
Gépművészet – a Csettegő szépségversenyről (50 p.)
Szabó Ildikó – Tesch Katalin: Re-habilitáció (30 p.)
Németh Róbert: Csocsó (14 p.)
Takács Szilvia: Marcal (20 p.)
Hadik terem - Emeleti előadó
10:30 -
11:15
Jógafoglalkozás kicsiknek és nagyoknak
11:50 -
12:20
Álmaink – színielőadás
12:30 -
13:00
A csobánkai Terne Phrala együttes zenei előadása
13:30 -
14:00
Indiai tánc – Mészáros Adrien előadása
14:15 -
14:30
Bollywoodi táncbemutató
14:45 -
15:30
Arábia folklór táncai
Malova Vivien és a Vivien Orientál Tánccsoport
Győrffy Katalin és az ORIENTHALIA tánciskola
15:45 -
16:45
Odisszi táncbemutató
21:00 -
22:30
Alerant Jazz Est: Borbély Műhely /Hungarian Songbook lemezfelvétel/
23:00 -
00:00
Jam Session: Tzumo-Egri-Emilio Trio
Alkotóműhely - Udvar
10:00 -
18:00
Recycling-művek alkotása
10:00 -
18:00
Hennafestés
10:00 -
18:00
Kreatív rajzolás
12:30 -
14:00
Ékszerkészítés sógyurmából ; gyurmaszobrok alkotása
13:00 -
20:00
Játéksarok
Népek meséi és mítoszai
A Mukukuk világa
14:00 -
16:00
Lovas-mítosz
16:00 -
17:30
Szájjal festés
17:30 -
19:00
Szimbiózis montázs
Fotókiállítások, kamarakiállítások a rendezvény több helyszínén
10:00 -
22:00
Hamar Gábor – Lakatos Dóra: Gaduliya Lohar-ok, vándor kovácsok Indiában
10:00 -
22:00
Szász Orsolya: Életképek Indiából
10:00 -
22:00
Szász Orsolya: Hidzsrák
10:00 -
22:00
Sipőcz Diána: Indiai mozaikok – a mindennapok pillanatai
10:00 -
22:00
Laki Ildikó: Fogyatékkal élők integrációja
10:00 -
22:00
„Gyerekszemmel”
13:00 -
22:00
Vityi Dorottya: Életképek Mayapurból (India, Nyugat-Bengál)
19:00 -
22:00
Az Alkotóműhely kiállítása
GlobulaNetStudio